Witamy! Firma Oferta Projekty Architekt Radzi Kontakt
logo firmy © Biuro projektowe Archi 55 - Kraków 2014

architekci  +  inżynierowie

Mail: biuro@archi55.pl

   12-353-09-11

   602-393-232

Dom jednorodzinny w Częstochowie - widok 5

POPRZEDNI PROJEKT

POWRÓT  DO “PROJEKTY”

BUDYNEK PRZYCHODNI ZDROWIA W WARSZAWIE

Biuro projektowe przewiduje budynek podpiwniczony, z jedną kondygnacją podziemną i pięcioma nadziemnymi,  na rzucie w kształcie litery „T”. Wejścia do budynku, bezpośrednio z poziomu terenu. Funkcje lecznicze usytuowano na pierwszych trzech kondygnacjach nadziemnych.

Przychodnia będzie świadczyć usługi medyczne w zakresie:

 Poradni POZ

 Poradni dziecięcej ( poradnia dzieci zdrowych i chorych)

 Poradni specjalistycznych ( w tym m. innymi: poradni kobiet, chirurgicznej, urologicznej, okulistycznej, kardiologicznej , zdrowia psychicznego)

 Zakładu rehabilitacji leczniczej ( fizykoterapia, kinezyterapia )

 Zakładu diagnostyki obrazowej ( pracownia RTG i USG )

Na pozostałych kondygnacjach nadziemnych usytuowano pomieszczenia administracyjne  z salą konferencyjną. W podpiwniczeniu zlokalizowano miejsca postojowe dla samochodów osobowych, archiwum  i pomieszczenia techniczne i gospodarcze.

W poziomie 1 piętra przewidziano szatnie personelu z węzłami sanitarnymi a w poziomie   2 piętra administrację przychodni.

Architekt zaprojektował budynek, jako prostą w wyrazie architektonicznym bryłę nawiązującą do architektury modernistycznej. Wykorzystano proste elementy: pasy międzykondygnacyjne i poziome pasy okien kontrastujące z pionowymi przeszkleniami klatek schodowych. Architektura projektowanego budynku jest współczesna. Obiekt posiada płaskie dachy. Ostatnia kondygnacja jest cofnięta przez co cała bryła jest odbierana jako mniejsza od rzeczywistej.

Elewacje skomponowano w układzie horyzontalnym, z wykorzystaniem stonowanej gamy kolorystycznej. Proponuje się elewacje w jasnoszarej kolorystyce z ciemnoszarymi oknami, umieszczonymi   w podłużnych obramieniach. Fragmenty ścian zostaną wykonane jako przeszklona fasada aluminiowa.


pow. zabudowy - 1100 m2

pow. Netto - 4317 m2,

kubatura - 18810 m3