Witamy! Firma Oferta Projekty Architekt Radzi Kontakt
logo firmy © Biuro projektowe Archi 55 - Kraków 2014

architekci  +  inżynierowie

Mail: biuro@archi55.pl

   12-353-09-11

   602-393-232

Dom jednorodzinny w Częstochowie - widok 1

POPRZEDNI PROJEKT

POWRÓT  DO “PROJEKTY”

MAŁOPOLSKI OŚRODEK SZKOLENIA RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH

Biuro projektowe przedstawia projekt rozbudowy obiektu  Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, zlokalizowanego w Krakowie przy ul. Łazarza . Projektowana dobudowa będzie przeznaczona na potrzeby  ośrodka szkolenia ratowników medycznych.

Projektowany budynek posiada formę architektoniczną dostosowaną wielkością          

do sąsiednich budynków. Został zaprojektowany jako zamknięcie placu postojowego stanowiące dominantę z osiowo umieszczonym wejściem do budynku i przeszklonym holem przebiegającym przez wszystkie kondygnacje. Elewacje skomponowano w układzie horyzontalnym, nawiązującym do budynku istniejącego z wykorzystaniem stonowanej gamy kolorystycznej. Budynek harmonijnie wpisuje się w otoczenie. Architekt przewidział elewacje w jasnobeżowej  kolorystyce z ciemnoszarymi oknami, umieszczonymi  

w podłużnych obramieniach. W części przyziemnej fragmenty ścian zostaną wykonane jako przeszklona fasada aluminiowa uzupełniona kompozytowymi panelami elewacyjnymi. Podobne rozwiązanie zastosowano na kondygnacjach, nad wejściem do budynku. Warstwa elewacyjna zostanie wykonana  w  tynku lub w okładzinie kompozytowej.

pow. zabudowy - 494 m2

pow. netto -1264 m2,

kubatura - 5550 m3


NASTĘPNY

PROJEKT